Με όργια Ντι Μαρία και Νεϊμάρ η Παρί για πρώτη φορά σε τελικό Champions League - Δια περιπάτου 3-0 την Λειψία

ΑΘΛΗΤΙΚA

Με τον Ντι Μαρία να έχει γκολ και δύο ασίστ, η ανώτερη Παρί προηγήθηκε 2-0 στο πρώτο 45λεπτο, νίκησε τελικά 3-0 τη Λειψία και πέρασε για πρώτη φορά στον τελικό του Champions League.

Με τον Ντι Μαρία να έχει… διαολεμένα κέφια, «σερβίροντας» το πρώτο γκολ στον Μαρκίνιος στο 13ο λεπτό, πετυχαίνοντας ο ίδιος το δεύτερο στο 42’ από μαγική ασίστ του Νεϊμάρ και δίνοντας την ευκαιρία στον Μπερνάτ να «γράψει» από νωρίς -στο 56ο λεπτό- το τελικό σκορ, οι «πρωτευουσιάνοι» έγραψαν ιστορία πηγαίνοντας πρώτη φορά στην ιστορία τους στον τελικό!

Από… κοντά και ο Νεϊμάρ που εκτός από ασίστ είχε και δύο δοκάρια, στο 7’ και στο 35’, ενώ έκανε ό,τι ήθελε τους αντιπάλους του δείχνοντας μετά την Αταλάντα και σήμερα ότι είναι «καυτός».

Πηγή: Sport-fm

ΠαρίΛειψίαChampions LeagueHas video: Exclude from popular: 0