Μαρία Σάκκαρη: Με φόρα πέρασε στα ημιτελικά, απέκλεισε με 2-0 τη Μέρτενς (Videos)

Η Μαρία Σάκκαρη επικράτησε με 2-0 σετ της Ελίς Μέρτενς και πέρασε στα ημιτελικά του τουρνουά της Αγίας Πετρούπολης.

Η ελληνίδα τενίστρια δυσκολεύτηκε μόνο στο πρώτο σετ, ενώ στο δεύτερο έκανε περίπατο και κέρδισε με 2-0 (7-6, 6-2 μετά από 2 ώρες και 7 λεπτά).

ELITE lob by Elise @elise_mertens | #FormulaTX pic.twitter.com/7EX0s9kjBm

wta (@WTA) February 11, 2022

Στα ημιτελικά της διοργάνωσης θα αντιμετωπίσει την Ρουμάνα Ιρίνα Καμέλια Μπέγκου.

Το Νο7 του κόσμου πήρε το πρώτο σετ με δραματικό τρόπο καθώς αμφότερες οι δύο αντίπαλες έχασαν από τρία set point, με την Μαρία να βγαίνει στο τέλος κερδισμένη.

IT’S TIME FOR TIE-BREAK#SPBLT2022 #SPBLT #FORMULATX #WTA pic.twitter.com/bSrftYobUi

WTA ST.PETERSBURG LADIES TROPHY (@Formula_TX) February 11, 2022

Στο δεύτερο σετ, οι winners της Μαρίας και τα διπλά λάθη της Βελγίδας (είχε 11 στο ματς), έφεραν ένα 5-0 για την Σάκκαρη, που πήγε να κάνει τα εύκολα δύσκολα, αλλά στο τέλος πήρε τη νίκη.

SAKKARI IS ON FIRE@mariasakkari #SPBLT2022 #SPBLT #FORMULATX #WTA pic.twitter.com/A8LsgdAYsF

Γηροκομείο Χανίων: «Άφησαν τη μητέρα μου να αιμορραγεί τρεις μέρες μέχρι που πέθανε»