Κύπελλο Ελλάδας: Πρόκριση του ΠΑΟΚ στον τελικό – Άντεξε στο «Καραϊσκάκη» και πήρε την ισοπαλία με 1-1 (Video)

Μεγάλη πρόκριση του ΠΑΟΚ επί του Ολυμπιακού μέσα στο γήπεδο «Καραϊσκάκη», καθώς πήρε στην παράταση το εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος όπου θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό.

Μάλιστα παρότι ο ΠΑΟΚ είδε τον Ελ Αραμπί να δίνει το προβάδισμα στους «ερυθρόλευκους» με πέναλτι στο φινάλε του πρώτου μέρους της παράτασης, η ομάδα

του Ραζβάν Λουτσέσκου έβγαλε αντίδραση και με γκολ του Τσόλακ (108’) πήρε την ισοπαλία με γκολ που έψαχνε και το εισιτήριο για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας.

Πέμπτη φορά στα τελευταία έξι χρόνια που ο ΠΑΟΚ προκρίνεται στον τελικό του Κυπέλλου, όπου θα αντιμετωπίσει τον Παναθηναϊκό που ξεπέρασε νωρίτερα το εμπόδιο της Λαμίας.

Αποβλήθηκε ο Αουγκούστο από τον πάγκο και χάνει το ερχόμενο ματς με την ΑΕΚ για το πρωτάθλημα, όπως και ο γενικός αρχηγός, Χρήστος Καρυπίδης, σε ένα παιχνίδι που κράτησε άπαντες στην… τσίτα ως το φινάλε.

Ρούλα Πισπιρίγκου: Τα μηνύματα που έστελνε στους γιατρούς μετά τον θάνατο της Τζωρτζίνας (Video)

Bloomberg: Η ιταλική ENI ετοιμάζεται να ανοίξει λογαριασμούς σε ρούβλι για το φυσικό αέριο

ΚΙΝΑΛ για υπερπτήσεις Τούρκων: Παραμένει προκλητικά αναθεωρητική η τουρκική ατζέντα