Κύπελλο Ελλάδας: Ανατροπή από τον ΠΑΟΚ με πέναλτι, «τρελό» 10λεπτο Τούμπα στην αρχή (Live)

ΑΘΛΗΤΙΚA

Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 0-2 στην Τούμπα με γκολ των Χασάν και Γκιγιέρμε στο 3' και στο 8', όμως ο Πέλκας μείωσε στο 10' για να κάνει το 2-2 με τον Μίσιτς στο 12'. Αυτό ήταν και το σκορ του α' ημιχρόνου.  Στο 69' ο ΠΑΟΚ έκανε το 3-2 με χτύπημα πέναλτι του Πέλκα, μετά από χέρι του Σεμέδο.

Με αλλαγές της τελευταίας στιγμής αγωνίζονται στην Τούμπα Ολυμπιακός

και ΠΑΟΚ στον α’ ημιτελικό του κυπέλλου Ελλάδας. Ο Βιερίνια ένιωσε ενοχλήσεις στο γόνατο κι έμεινε τελικά εκτός αποστολής, ενώ ο Μαρτίνς δίνει την ευκαιρία στον 17χρονο Τζολάκη, αφού ο Σα δεν μπόρεσε να ξεπεράσει τον τραυματισμό του. Το παιχνίδι άρχισε στις 21.30.

Οι 11άδες με τις οποίες ξεκίνησαν οι δυο ομάδες:

Ολυμπιακός (Πέδρο Μαρτίνς): Τζολάκης, Ομάρ, Σισέ, Σεμέδο, Τσιμίκας, Μπουχαλάκης, Γκιγιέρμε, Καμαρά, Μασούρας, Βαλμπουενά, Χασάν.by Αποστόλης Λιβάνιος

ΠΑΟΚ (Άμπελ Φερέιρα): Πασχαλάκης, Γιαννούλης, Μιχάι, Ίνγκασον, Μάτος, Μίσιτς, Μαουρίτσιο, Ελ Καντούρι, Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Άκπομ

ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΚύπελλοHas video: Exclude from popular: 0