Live: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός (20-24)

ΑΘΛΗΤΙΚA

Οι «αιώνιοι» διασταυρώνουν ξανά τα ξίφη τους στο ΟΑΚΑ, αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα της Basket League, σε ένα παιχνίδι που θα δώσει προβάδισμα για την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο.

Χωρίς τον Άξελ Τουπάν η ομάδα του Ντέιβιντ Μπλατ, πλήρης η αντίστοιχη του Τσάβι Πασκουάλ.

Πρώτο δεκάλεπτο:

Σε ρηχά νερά κινήθηκαν επιθετικά οι δύο ομάδες στην αρχή του παιχνιδιού. Με τον Κιθ Λάμγκφορντ να πετυχαίνει του μισούς πόντους της ομάδας του, ο Παναθηναϊκός προηγούνταν με 12-8, μετά από 7 λεπτά αγώνα.

Με 5 συνεχόμενους πόντους όμως του Ζακ Λεντέι και μία εύστοχη βολή του Πρίντεζη, οι «ερυθρόλευκοι» πήραν προβαδισμα βραχείας κεφαλής (13-14) λίγο πριν το τέλος της 1ης περιόδου, αλλά το κάρφωμα του Γκιστ στην εκπνοή διαμόρφωσε το σκορ του δεκαλέπτου 15-14.

ΠαναθηναϊκόςΟλυμπιακόςBasket LeagueHas video: Exclude from popular: 0