Euroleague: «Εφτάψυχος» ο Παναθηναϊκός – Νίκησε τη Βίρτους με 88-85 στην παράταση σε ματς-θρίλερ

Το… πείσμα του Ντέρικ Ουίλιαμς (26π., 5/8τρ., 8ρ.) χάρισε στον Παναθηναϊκό τη νίκη στο… νήμα επί της Βίρτους Μπολόνια και την τρίτη εφετινή του στη Euroleague.

Οι «πράσινοι» επικράτησαν με 88-85 των Ιταλών στο ΟΑΚΑ στην παράταση (76-76 κ.α), για την 9η αγωνιστική της διοργάνωσης, με τον Αμερικανό να σημειώνει την ανατροπή και να «κόβει τα φτερά» των φιλοξενουμενων στα 16.2΄΄ για τη λήξη από τα 6.75, υποχρεώνοντας

τους στην πέμπτη ήττα τους.

Εξαιρετικοί οι Νέιτ Γουόλτερς με 18 πόντους και 4 ασίστ, Πάρις Λι με 15 πόντους και σκυλίσια άμυνα, ενώ ο Ντουέιν Μπέικον που ήταν άστοχος είχε ένα καθοριστικό γκολ-φάουλ στο τελευταίο λεπτό.

Στο 3-6 σκαρφάλωσε η ομάδα του Ντέγιαν Ράντονιτς, που… ανάσανε. Επόμενο ματς για το «τριφύλλι» την Παρασκευή, πάλι στο ΟΑΚΑ στις 21:00, απέναντι στη Βιλερμπάν.

Μουντιάλ 2022: Με κλειστά στόματα φωτογραφήθηκαν οι παίκτες της Γερμανίας (Photos)

Κριστιάνο Ρονάλντο: Οι πιθανοί προορισμοί μετά το «διαζύγιο» με τη Γιουνάιτεντ

Μουντιάλ 2022: Αγχωτική νίκη για το Βέλγιο, κέρδισε 1-0 τον Καναδά (Video)