Euro 2020: Στην παράταση το ματς – Ιταλία-Αγγλία 1-1 στην κανονική διάρκεια (Videos)

Σε θρίλερ εξελίσσεται η αναμέτρηση της Αγγλίας με την Ιταλία για τον τελικό του Euro 2020, με τις δύο ομάδες να αναμετρώνται στην παράταση αφού στην κανονική διάρκεια του αγώνα αναδείχθηκαν ισόπαλες με 1-1.

Η Αγγλία προηγήθηκε από το 2ο λεπτό, ωστόσο με γκολ του Μπονούτσι η Ιταλία ισοφάρισε στο 67′, επανερχόμενη στο παιχνίδι.

Σε μια «δυνατή» φάση με τη μπάλα να βρίσκει και στο δοκάρι, ο Μπονούτσι κατάφερε να βρει τα δίχτυα της Αγγλίας πετυχαίνοντας το 1-1 και φέρνοντας

ξανά τους Ιταλούς στη διεκδίκηση του τροπαίου.

Γκολ στο 2′ για τους Άγγλους

Η προσπάθεια ξεκίνησε αριστερά από την άμυνα της Αγγλίας, με τον Σο ο οποίος πέρασε κεντρικά στον Κέιν.

Αυτός άνοιξε δεξιά για τον Τρίπιερ που έφτασε έξω από την περιοχή και σέντραρε στο δεύτερο δοκάρι, όπου είχε προλάβει να ανέβει ο Σο.

Έτσι, μόλις στο δεύτερο λεπτό τα «τρία λιοντάρια» πέτυχαν το 1-0.

Μικρή διακοπή από εισβολή θεατή στον αγωνιστικό χώρο (Video)

Η αναμέτρηση διεκόπη για λίγο, λίγο πριν το 90′, λόγω εισόδου θεατή στον αγωνιστικό χώρο.