Champions League: Η μάχη του Ολυμπιακού με τη Μαρσέιγ - Ευκαιρία οι Γάλλοι στο 46', έσωσε ο Σα (0-0 β' ημ., Live)

ΑΘΛΗΤΙΚA

Με αντίπαλο την Μαρσέιγ ανοίγει η αυλαία του φετινού Champions League για τον Ολυμπιακό στο - τελικά άδειο από κόσμο - Γ. Καραϊσκάκης. Το α' ημίχρονο ήταν αρκετά ισορροπημένο, με τις δυο ομάδες να έχουν λίγες καλές στιγμές. Ο Ολυμπιακός πλησίασε στο γκολ

με τον Ελ Αραμπί. Ολυμπιακός και Μαρσέιγ πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0. Η μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς ήταν για την Μαρσέιγ στο πρώτο λεπτό του β' ημιχρόνου, όταν ο Μπενεντέτο βρέθηκε μόνος του απέναντι στον Σα, με τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού να καταφέρνει να διώξει. Στο 52' ο Μασούρας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κοντινό σουτ, αλλά το VAR έδειξε ότι υπήρχε οφσάιντ.

Το παιχνίδι για την 1η αγωνιστική του ομίλου άρχισε στις 22.00 και μεταδίδεται από το Cosmote Sport-2.

Ο Πέδρο Μαρτίνς, που δεν έχει στη διάθεσή του τον Καμαρά (διαγνώστηκε με κρούσμα κορωνοϊού), παρέταξε την εξής 11άδα:

ΟλυμπιακόςΜαρσέιγChampions LeagueHas video: Exclude from popular: 0
Champions League, Ολυμπιακού, Μαρσέιγ - Ευκαιρία, Γάλλοι, Σα 0-0, Live,Champions League, olybiakou, marseig - efkairia, galloi, sa 0-0, Live