Champions League: Η Μπάγερν «σκόρπισε» την Μπαρτσελόνα (Video)

Πάγωσε το Καμπ Νου από την επιβλητική εμφάνιση και νίκη των Βαυαρών επί της «μπλαουγκράνα».

Χωρίς τον Μέσι, η Μπαρτσελόνα φάνηκε να έχει χάσει και τον χαρακτήρα της και η ισχυρή και πιο έτοιμη Μπάγερν του Μονάχου επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί και πέρασε εύκολά με 3-0 από το σπίτι της «Μπάρτσα».

Το 1-0 ήλθε στο 33’ όταν ο Μίλερ έπιασε το μακρινό σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Γκαρθία και κατέληξε στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Τερ Στέγκεν. Ο Λεβαντόφσκι στο 56ο λεπτό καθάρισε το

ματς, παίρνοντας το ριμπάουντ από το δοκάρι του Μουσιάλα για να γράψει το 2-0. Και στο 85ο λεπτό πάλι ο Λεβαντόφσκι εκμεταλλεύτηκε τα κενά και την έλλειψη συντονισμού στην άμυνα της Μπαρτσελόνα για να διαμορφώσει το τελικό 3-0.

Έγκλημα στα Γλυκά Νερά: Αφαίρεσαν τη λέξη «σύζυγος» από τον τάφο της Καρολάιν (Video)