Στο +5 ο ΠΑΟ, πρόκριση σε Ολυμπιακό και Ατρόμητο!

22:48 25/1/2012 - Πηγή: Neolaia

Το ξέρω ότι σας μπέρδεψα λίγο, βάζοντας τη μπάλα της ημέρας σε ένα άρθρο, αλλά οικονομία παιδιά.

Ο ΠΑΟ λοιπόν, επικράτησε εύκολα για το πρωτάθλημα της SuperLeague με 3-0 του Λεβαδειακού στο ΟΑΚΑ. Σκόρερ οι Σαριέγκι και Τοτσέ (δύο τέρματα).

Στο Κύπελλο τώρα, την πρόκριση για τους 4, πήραν Ολυμπιακός

και Ατρόμητος.

Οι ερυθρόλευκοι επικράτησαν με 4-0 του Πανιωνίου. Πάντελιτς (2), Ντιόγκο και Αμπντούν.

Τη μεγάλη όμως νίκη, σημείωσε ο Ατρόμητος στην Τούμπα! Ο Λίνο έβαλε μπροστά τον ΠΑΟΚ στο 28’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, έπειτα από χέρι του Τόμας για το οποίο οι Περιστεριώτες διαμαρτύρονται, αλλά ο Ατρόμητος στάθηκε τυχερός στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων αφού η πορεία της μπάλας στην σέντρα-σουτ του Φυτανίδη, μπέρδεψε τον Γλύκο και πέρασε την γραμμή της εστίας του, οδηγώντας το ματς στην παράταση. Ο Μπρίτο «πάγωσε» την Τούμπα, πλασάροντας άψογα, κάνοντας το τελικό 2-1.