Superleague 2012 – 2013 | Ισόπαλο το ντέρμπυ

21:47 9/12/2012 - Πηγή: Neolaia

Σε ένα γεμάτο παιχνίδι με δύο πρωταγωνιστές, Παναθηναϊκός και Ολυμπιακός, αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2. Μαυρίας και Τζιμπούρ ήταν οι πρωταγωνιστές, με τον 18χρονο να σημειώνει ένα τέρμα και να σερβίρει το άλλο, ενώ ο Τζιμπούρ εκτέλεσε δύο φορές για τον Ολυμπιακό.

Στη Βέροια,

η τοπική ομάδα παραχώρησε ισοπαλία 0-0 στον Πλατανιά με τον Ιωάννου να χάνει πέναλτυ στο 83ο λεπτό.

Στη Ξάνθη η Skoda διέσυρε τον Πανιώνιο με 4-0. Σκόρερ οι 31’ Μαρίν, 38’ Γούτας, 41’, 80′ Ονουάτσι.

Στην Τρίπολη, ισόπαλοι ήρθαν Αστέρας και Άρης με 1-1. Γιαννιώτας και Καλαντζής οι σκόρερς, ενώ ο Άρης έχασε και πέναλτυ…

To Σάββατο στην Τούμπα, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 1-0 του Λεβαδειακού με τέρμα του Λίνο.

Σπουδαίο διπλό για τον ΠΑΣ στην Κέρκυρα. . Ο ΠΑΣ πήρε τη νίκη με τα γκολ των Λίλα (49’) και Ντε Βινσέντι (63’), παρά το γεγονός ότι βρέθηκε με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Πάντου στο 56’.

Τέλος, ματσάρα έγινε στο Περιστέρι. Ο Σκόνδρας (12’) άνοιξε το σκορ, ο Περογαμβράκης (21’) έκανε το 1-1, ο Καραμάνος (63’) έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ, όμως ο Κουτσιανικούλης έκανε το 2-2 στο (87’). Τη νίκη έδωσε τελικά ο Μπρίτο στις καθυστερήσεις του αγώνα.