ΣΦΚ ΠΙΕΡΙΚΟΣ - ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ - ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΑΟΝΕ ΜΕ ΣΚΟΡ 0 - 0 ΚΑΙ (1-2 ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΥ)

Για το πρωτάθλημα της ΕΠΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ αγωνίστηκε το Σάββατο 19-2-2011 η ομάδα του ΠΑΙΔΙΚΟΥ του ΠΙΕΡΙΚΟΥ με αντίπαλο την ομάδα του ΠΑΟΝΕ, το αποτέλεσμα του αγώνα ισόπαλο με 0-0 ΚΑΙ 1-2 στα πέναλτυ υπέρ του ΠΑΟΝΕ.

Ο ΑΓΩΝΑΣ:.....

Πρώτο ημίχρονο: Η ομάδα του ΠΙΕΡΙΚΟΥ αγωνίστηκε με εντεκάδα ανάγκης αφου λόγω γρίπης απουσίαζαν πέντε βασικοί παίκτες της εντεκάδος.
Η ομάδα αγωνίστηκε πάρα πολύ καλά, έπαιξαν πολύ καλό ποδόσφαιρο και άν ήταν λίγο τυχεροι θα πετύχαιναν γκόλ σε δύο ευκαιρίες που είχαν στο πρώτο ημίχρονο, αφού κυριάρχησαν
σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονομ, αλλά για μία ακόμη αγωνιστική η αστοχία ήταν το κυρίαρχο στοιχείο.
Δεύτερο ημίχρονο:
Δυνατα και με απόφαση να πετύχουν τη νίκη ,μπήκαν στον αγωνστικό χώρο οι παίκτες του ΠΙΕΡΙΚΟΥ και κατάφεραν να έχουν κατοχή μπάλλας σε ολόκληρο το β ημίχρονο, ένα δοκάρι με τον Τόσκα και 4 ανεπανάλληπτα τέτ τα τέτ με τον Παπαθανασίου.Ετσι η ισοπαλία 0-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ:(ΜΥΣΤΑΚΙΔΗΣ