Ο ΠΑΟΚ νικητής στον εξ αναβολής αγώνα με τον Εργοτέλη

Στον εξ αναβολής αγώνα της 23ης ημέρας του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκα, ο ΠΑΟΚ νίκησε 2-0 τον Εργοτέλη στην Τούμπα, με γκολ των Κοντρέρας στο 17' και Τσουκαλά στο 86'.

Ο ΠΑΟΚ έδειξε στην αρχή ότι μπήκε αποφασισμένος να "καθαρίσει" το ματς, απέναντι σ' έναν Εργοτέλη,
που είχε σαφώς αμυντικούς προσανατολισμούς. Είχε την πρώτη καλή στιγμή στο 7' με τον Σαλπιγγίδη να φεύγει μπροστά και...
να σουτάρει, για να περάσει η μπάλα δίπλα από το δοκάρι και στο 17' έφτασε στο γρήγορο γκολ που ζητούσε, όταν ο Λίνο εκτέλεσε φάουλ και ο Κοντρέρας με κεφαλιά έκανε το 1-0. Οι γηπεδούχοι δεν εντυπωσίασαν με το παιχνίδι τους, ωστόσο διατήρησαν έναν έλεγχο, είχαν στο 36' ακόμη ένα καλό σουτ του Κουτσανικούλη, που εξουδετερώθηκε με δυσκολία από τον Δασκαλάκη, ενώ απειλήθηκαν στην εκπνοή του ημιχρόνου, όταν Μπούντιμιρ σούταρε μέσα από την περιοχή και ο Κρέσιτς απέκρουσε.

Στο β' ημίχρονο το σκηνικό άλλαξε, ο Εργοτέλης έγινε πιο απειλητικός και ο ΠΑΟΚ άρχισε να φανερώνει