Ο Πανιωνιος μετα το 5-0 στο καραίσκακη

απο το Μάκη Διόγο
 Ο αγώνας στο καραϊσκάκη εξελίχθηκε σε συντριβή για τον Πανιώνιο. Η νίκη (και η καλή εμφάνιση) επί της Αεκ είχε γεμίσει με.....
αυτοπεποίθηση τους φιλάθλους που πιστέψαμε ότι μπορούμε, αν μη τι άλλο, να σταθούμε αξιοπρεπώς κόντρα στον ΟΣΦΠ. Και πράγματι για 45 λεπτά η ομάδα στάθηκε αξιοπρεπώς. Αμυντικά βέβαια, αλλά αξιοπρεπώς. Και αν δεν ήταν το εκπληκτικό γκολ του Μιραλάς πιθανότατα θα
πηγαίνε στα αποδυτήρια με το 0-0. Στο ποδόσφαιρο όμως δεν υπάρχουν "αν" και "εφόσον". Αντίθετα με το α' ημίχρονο, η ομάδα μας βγήκε (ή μάλλον δεν βγήκε...) σαν υπνωτισμένη και δέχθηκε 4 γκολ, εκ των οποίων τα 3 ήταν δώρα των παικτών μας. Δεν υπάρχει ούτε ένας διακριθέντας παίκτης. Ισως θα εξαιρούσα τον Μάχο. Λάθη πολλά και από τον Μάντζιο. Παρέταξε την ίδια "επιθετικογενή" ομάδα του ματς με την Αεκ. Λάθος για μένα. Επρεπε να παίξει πιο κλειστά. με πιο πολλούς τρεχαλατζήδες στο κέντρο. Αλλά που να τους βρει; Η ομάδα δεν έχει παίκτες (θα τα εξηγήσω και πιο κάτω). Ο Μάντζιος