Επέστρεψε στην κορυφή ο Ολυμπιακός

Με μέτρια εμφάνιση ο Ολυμπιακός νίκησε 1-0 την Καβάλα στο "Ανθή Καραγιάννη", στον αγώνα με τον οποίο έπεσε η αυλαία της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Το γκολ που χάρισε τους τρεις βαθμούς στους "ερυθρόλευκους" πέτυχε με πέναλτι ο Φουστέρ στο 41ο λεπτό.
Ο Ολυμπιακός
έμεινε αήττητος απέναντι στους "αργοναύτες" για 16ο συνεχόμενο παιχνίδι.

Οι υπόλοιποι αγώνες:

Ατρόμητος-ΑΕΚ 1-1

Δύο γκολ στο τελευταίο πεντάλεπτο διαμόρφωσαν το τελικό 1-1 στο Περιστέρι, στην αναμέτρηση του Ατρομήτου με την ΑΕΚ. Η Ένωση, που έπαιζε με δέκα παίκτες από το 40΄ λόγω αποβολής του Ντιόπ, προηγήθηκε στο 85΄ με τον Μπλάνκο, για να ισοφαρίσει στο 89΄ ο Αναστασάκος, δύο λεπτά μετά την είσοδό του στο τερέν.

Λάρισα-ΠΑΟΚ 1-2

Ο ΠΑΟΚ χάλασε τη γιορτή της Λάρισας, καθώς στο πρώτο παιχνίδι της θεσσαλικής ομάδας στο νέο της γήπεδο, «AEL FC Arena», νίκησε με 2-1. Η ομάδα της Λάρισας είχε συνολικά την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλ