Πολύ… ΠΑΟΚ για να πεθάνει

Πάλι το ματς «στράβωσε», πάλι ο ΠΑΟΚ δεν την πάτησε! Ο «δικέφαλος του Βορρά» δεν επηρεάστηκε απ’ τις προκλήσεις των παικτών της Σπαρτάκ και το δώρο που τους έκανε ο διαιτητής κι έφυγε…
κύριος και με την πρόκριση στα χέρια του από την Σλοβακία, 1-1.

Μεγάλες χαμένες ευκαιρίες για την ομάδα του Ιγκόρ Τούντορ στο πρώτο 20λεπτο, όμως λίγο αργότερα βρέθηκε πίσω στο σκορ από μία ακατανόητη απόφαση του διαιτητή, που έδειξε την «άσπρη βούλα». Ο «δικέφαλος του Βορρά» κυνήγησε το γκολ ήταν άτυχος, όμως στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Κωνσταντινίδης επέβαλε την τάξη και με κοντινή κεφαλιά (48’) ισοφάρισε. Παρότι, οι Θεσσαλονικείς έμειναν με παίκτη λιγότερο από το 67’ (αποβλήθηκε ο Σκόνδρας) δεν αγχώθηκαν ιδιαίτερα κι έπειτα από τη νίκη τους (1-0) στο πρώτο ματς πήραν την πρόκριση.