ΕΛΛΑΔΑ - Ν. ΦΕΡΟΕ: 0 - 1 (Εντμουντσον 61') - Ομάδα μοντέλο την έβγαλαν πιάτσα στη Συγγρού

Τέλος του αγώνα. Τα Νησιά Φερόε πέτυχαν νίκη εκτόε έδρας μετά από 19 χρόνια. Τότε είχαν κερδίσει το Σαν Μαρίνο. Σήμερα το πέτυχαν με την πρωταθλήτρια Ευρώπης του 2004. Μια ομάδα μοντέλο την κατάντησε ο Κλαούντιο Ρανιέρι όχι μπουρδέλο, διότι εκεί υπάρχει οργάνωση, αλλά τραβεστί που κάνει πιάτσα στην Συγγρού. Καληνύχτα!!!

Δοκάρι για την Εθνική στο 89' στο σουτ του Κονέ.

Ο Ολσεν μπαίνει στην θέση του... Ολσεν.

Βγαίνει ο Εντμουντσον και ο Φέρο παίρνει την θέση του.

Ακόμα και να γυρίσει το ματς (χλωμό), ο Ρανιέρι δεν θα βγάλει εισιτήριο για Ρώμη;

Λάθη επί λαθών και μηδέν φαντασία.

Ο Μάνταλος στη θέση του Καράμπελα στο 78'.

Αντί του Χολτ ο Γιουστίνουσεν.

Σουτ του Κονέ, η μπάλα άουτ στο 74'.

Αυτός ο Εντμουντσον έχει κάνει κουτό τον Καράμπελα...

Μακρινό σουτ του Χριστοδουλόπουλου στο 70', έδιωξε ο Νίλσεν.

Μόνος ο Κονέ στη μικρή περιοχή πλασάρει πολύ άουτ στο 69'.

Ο Ρανιέρι βάζει τον Μαυρία αντί του Καρέλη.

Τι γλυτώσαμε πέντε φορές, στο τέλος στο φάγαμε. Ο Εντμουντσον στο 61' γράφει το 0-1 για τα Νησιά Φερόε με την ομάδα μας να είναι αλλού.

Πλασέ του Εντμουντσον στο 52', μπλοκάρει ο Καρνέζης.

Δεύτερο δοκάρι για τα Φερόε στο 51' με το σουτ του Μπεντζαμίνσεν.

Αλλαγή με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου για την Εθνική. Ο Αθανασιάδης στη θέση του Γκέκα, ο οποίος δεν τροφοδοτήθηκε στο α' μέρος για να φανεί.

Λήξη του ημιχρόνου και θα πρέπει να αισθανόμαστε τυχεροί που έχουμε μείνει στο 0 - 0, αφού τα Νησιά Φερόε είχαν τρεις σπουδαίες ευκαιρίες να σκοράρουν.

Νέα μεγάλη ευκαιρία για τα Νησιά Φερόε στο 46'. Ο Εντμουντσον βρέθηκε απέναντι απ' τον Καρνέζη, αλλά ο γκολκίπερ της Εθνικής έσωσε και κράτησε το μηδέν.

Κεφαλιά του Μπεντζαμίνσεν στο 43', σωτήρια επέμβαση του Καρνέζη σε κόρνερ.

Ο Χριστοδουλόπουλος σε τετ α τετ πλασάρει άουτ στο 39'.

Σουτ του Καρέλη άουτ στο 36'.

Φτάσαμε στο 30' και ακόμα η Εθνική μας δεν έχει καταφέρει να δημιουργήσει κάποια σοβαρή ευκαιρία για γκολ.

Μακρινό σουτ του Μανιάτη στο 26', πέφτει στη δεξιά γωνία και μπλοκάρει ο Νίλσεν.

Δοκάρι για τα Νησιά Φερόε στο 17' από την εκτέλεση φάουλ του Ολσεν.

Κεφαλιά του Κονέ, η μπάλα λίγο άουτ στο 14'.

Γύρισμα του Χριστοδουλόπουλου στο 9', η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία των Νήσων Φερόε.

Ξεκίνησε το παιχνίδι μπροστά σε λίγο κόσμο.

Εγινε γνωστή η ενδεκάδα της Εθνικής για τον αγώνα με τα νησιά Φερόε. Αυτοί που ξεκινούν είναι οι: Καρνέζης, Καράμπελας, Τοροσίδης, Μανωλάς, Μόρας, Μανιάτης, Σάμαρης, Κονέ, Χριστοδουλόπουλος, Καρέλης, Γκέκας.

Η ενδεκάδα των Ν. Φερόε: Νίλσεν, Ντάβιντσεν, Γκρέγκερσεν, Νάτεσταντ, Νάες, Χάνσον, Μπεντζαμίνσεν, Όλσεν, Βάτνχαμαρ, Χολστ, Έντμουντσον.