Ζωντανή για την πρωτιά η ΤΣΣΚΑ, 87-72 την Μπεσίκτας

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας δυσκολεύτηκε απέναντι στην Μπεσίκτας στην Ρωσία, αλλά τελικά κατάφερε να επικρατήσει με 87-72, στον αγώνα που άνοιξε την αυλαία της ένατης αγωνιστικής της Euroleague και έμεινε ζωντανή στην διεκδίκηση της πρώτης θέσης του τέταρτου ομίλου.Η Μπεσίκτας μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και στο τέλος της πρώτης περιόδου ήταν μπροστά με 28-24. Η κυριαρχία των φιλοξενούμενων συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους τούρκους να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με + 5 (51-46).Η ΤΣΣΚΑ... ξύπνησε στην τρίτη περίοδο και από το 15' ως το τέλος του δεκαλέπτου έτρεξε ένα σερί 11-0 και πέρασε μπροστά με 67-61. Στην τέταρτη περίοδο οι γηπεδούχοι διατήρησαν το προβάδισμά τους και κατάφεραν να επικρατήσουν με 87-72.Ο Σόνι Ουίμς με 20 πόντους και ο Σάσα Κάουν με 19 πόντους ήταν οι μεγάλοι πρωταγωνιστές για την ΤΣΣΚΑ.Τα δεκάλεπτα: 24-28, 22-23, 21-10, 20-11.