Βήμα παραμονής στη Β` Εθνική για Θρασύβουλο και Δόξα Δράμας, που επικράτησαν της Ρόδου και του Ιωνικού αντίστοιχα

12:56 2/6/2010 - Πηγή: Sport.gr

Σημαντικό βήμα για την παραμονή τους στην Β` Εθνική κατηγορία έκαναν την Τετάρτη (2/6) ο Θρασύβουλος και η Δόξα Δράμας. Η ομάδα του Αντώνη Μανίκα επικράτησε 2-1 της Ρόδου στη Φυλή, ενώ αυτή του Στράτου Βουτσακέλη νίκησε 1-0 τον Ιωνικό στη Δράμα, στα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Β` Εθνικής. Μετά τα αποτελέσματα της Τετάρτης (2/6), Ρόδος και Ιωνικός θα παλέψουν σκληρά για την παραμονή, με τους νησιώτες να έχουν τρεις βαθμούς

και τους νικαιώτες πέντε.

Θρασύβουλος - Ρόδος 3-2 (19` Ντελγκάδο, 29` Κατσίκης, 84` πέν. Σαπάνης - 45` πέν. Ιράλα, 73` Κακλαμάνος)

Το πρώτο ημίχρονο ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους, οι οποίοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 29` με 2-0. Στο 19` ο Ντελγκάδο είχε ανοίξει το σκορ για την ομάδα της Φυλής, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Κατσίκης διπλασίασε τα τέρματα του Θρασύβουλου.

Ωστόσο, το τέλος του πρώτου μέρους δεν ήταν τόσο καλό όσο το ξεκίνημα του για την ομάδα του Μανίκα, αφού οι ροδίτες κατάφεραν να μειώσουν στις κ