Βελτίωση, αλλά δεύτερη ήττα στην Αυστρία

23:59 6/4/2012 - Πηγή: Sport.gr
Σε πολύ καλύτερη κατάσταση, τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά σε σχέση με το χθεσινό ματς κόντρα στην Σλοβενία βρέθηκε η Εθνική Ανδρών κόντρα στην Αυστρία στο δεύτερο παιχνίδι της στο διεθνές τουρνουά "Γκόλντγκας Καπ".Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα ηττήθηκε με 27-25 από την διοργανώτρια ομάδα, δείχνοντας σημάδια βελτίωσης. Αύριο η Ελλάδα ολοκληρώνει τις υποχρεώσεις της κόντρα στην Τσεχία (14:00GR)Τα δεκάλεπτα: 7-4, 13-11, 18-14 (ημχ.),
21-17, 26-21, 27-25Οι συνθέσεις:ΑΥΣΤΡΙΑ (Πάτρεκουρ Γιοχάνεσον): Μπάουερ, Φόλσερ 5, Ζιούρα 1, Σμιντ 1, Μπόζοβιτς 4, Μάγιερ 2, Λάσνερ, Μαρίνοβιτς, Σιλαγκί 6, Πος, Σλίνγκερ, Βαγκεσράιτερ, Βέμπερ 4, Γιαντλ, Σόρφ, Σάντος 4.ΕΛΛΑΔΑ (Γιώργος Κρανάκης): Τσιλιμπάρης, Δημάκης, Τζιμούρτος 5, Μαστορογιάννης 4, Μπαλωμένος 4, Μάλλιος 2, Δέλλιος, Μαραγκός 1, Ευαγγελίδης, Τσάτσος 1, Παπαδόπουλος 2, Ιωαννίδης, Γεωργιάδης 4, Νικολαϊδης, Σεβαστίδης 2, Μεγαλοοικονόμου. Διαιτητές: Μοσορίνσκι- Πάντζιτς, δίλεπτα: 4-3,πέναλτι: 2/2-2/3Κόκκινη: 39’ Τσάτσος (τρία δίλεπτα).Κρανάκης: Πολύ καλύτεροι στην επίθεση"Ήμασταν πολύ βελτιωμένοι από χθες. Στο πρώτο ημίχρονο η άμυνα μας δεν στάθηκε καλά, αλλά στην επίθεση πήγαμε πολύ καλύτερα. Βέβαια με 16 τεχνικά λάθη πρέπει να υπερέχεις σε άλλους τομείς για να κερδίσεις ένα ματς. Είναι κάποιες λεπτομέρειες που κρίνουν τον αγώνα και πρέπει να βελτιωθούν μέσα από τις προπονήσεις και τους αγώνες", σχολίασε αμέσως μετά το ματς ο ομοσπονδιακός τεχνικός Γιώργος Κρανάκης.