Τυπική υπόθεση η ρεβάνς για την Ανόρθωση που επικράτησε 3-0 της Γκάγκρα

Σπουδαία νίκη πήρε η Ανόρθωση στο Αντώνης Παπαδόπουλος κόντρα στη Γκάγκρα με 3-0, στο πρώτο παιχνίδι του 2ου προκριματικού γύρου του Εuropa League, μετατρέποντας σε τυπική υπόθεση τη ρεβάνς της Γεωργίας σε μία εβδομάδα. Η ομάδα της Αμμοχώστου μπήκε πολύ δυναμικά στο παιχνίδι και μόλις στο 8ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Βουτσίτσεβιτς. Ο Ρονκάτο ελίχθηκε ωραία μέσα στην περιοχή, έκανε το σουτ, ο Σεπιασβίλι απέκρουσε ασταθώς κι ο Βουτσίτσεβιτς από κοντά πέτυχε το παρθενικό
του τέρμα με τη φανέλα της Ανόρθωσης.Στη συνέχεια το σύνολο του Στάνιμιρ Στοΐλοφ έδωσε χώρο στην αντίπαλο της και χτύπησε στις αντεπιθέσεις. Σε μια από αυτές ο Λαμπόρδε έκανε την επέλαση, μπήκε στην περιοχή κι έκανε το σουτ το οποίο σταμάτησε στο δοκάρι κι ο Ρέζεκ στην επαναφορά διπλασίασε τα τέρματα των κυπρίων.Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, όμως η Κυρία πέτυχε και 3ο γκολ στο 71', μετά από σέντρα του Λαμπάν και γυριστή κεφαλιά του Ρέζεκ.Τα υπόλοιπα αποτελέσματα των πρώτων αγώνων του 2ου προκριματικού γύρου του Εuropa League:Καραγκάντι - Σεντ Πάτρικς 2-1Μεταλούργκι Ρουστάβι - Ιρτις 1-1Σλασκ - Νταντί Γιουνάιτεντ 1-0Ραντ - Ολυμπιακός Βόλου 0-1Κουόπιο - Γκαζ Μέταν Μέντιας 1-0Φλαμουρτάρι - Γιάμπλονετς 0-2Ισκρα-Στάλι - Βαράζντιν 1-1Τάουρας - Ντεν Χάαγκ 2-3Ρούνταρ Πλιέβλια - Αούστρια Βιέννης 0-3Τουρκού ΤΠΣ - Βέστερλο 0-1Σαντ Τζούλια - Μπνέι Γιεχούντα 0-2Μινσκ - Γκαζιάντεσπορ 1-1Ορεμπρο - Σαράγεβο 0-0Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ - Βέντσπιλς 0-1Βαλερένγκα - Μίκα 1-0Φερεντσβάρος - Αάλεσουντ 2-1Χάκεν - Χόνκα 1-0Ανόρθωση - Γκάγκρα 3-0To κείμενο ανανεώνεται συνεχώς...