Τρίτη διαδοχική νίκη για Ιντερ, 4-1 την Μπολόνια

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη της στην Serie A πανηγύρισε η Ιντερ. Οι νερατζούρι έκαναν επίδειξη δύναμης απέναντι στην Μπολόνια, επικρατώντας με 4-1, και έπιασαν στην 4η θέση την Ρόμα, που έχει όμως παιχνίδι λιγότερο. Πρωταγωνιστής του αγώνα ο Σάμουελ Ετό, που πέτυχε δύο γκολ και μία ασίστ. Από τα πρώτα λεπτά του αγώνα, οι γηπεδούχοι έκαναν ξεκάθαρες τις άγριες διαθέσεις
τους, πραγματοποιώντας αρκετές επισκέψεις στα καρέ του Βιβιάνο. Η πίεσή τους απέδωσε καρπούς στο 20ο λεπτό, όταν ο Ετό έκλεψε από τον Μουντινγκάγι και με ωραία ατομική ενέργεια πέρασε την αντίπαλη άμυνα και άφησε για τον Στάνκοβιτς, που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.Η Ιντερ συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και δέκα λεπτά αργότερα ο Μότα γέμισε για τον Μιλίτο που δεν δυσκολεύτηκε να πλασάρει τον Βιβιάνο και να κάνει το 2-0.Μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου, η Μπολόνια ανέβασε στροφές και κυνήγησε το γκολ που θα την έβαζε ξανά στο παιχνίδι, αλλά ο Καστελάτσι είχε κατεβάσει ρολά. Και ενώ οι φιλοξενούμενοι πίεζαν, οι νερατζούρι ήταν αυ