Τρίποντο και κορυφή για την Ρωσία, 3-1 το Ισραήλ

Η Ρωσία επικράτησε εύκολα του Ισραήλ με 3-1 στο Πετρόφσκι της Αγίας Πετρούπολης και ανέβηκε στην κορυφή του 6ου ομίλου των προκριματικών, για το Μουντιάλ 2014.Ακόμα ένα βήμα για την απευθείας πρόκρισή της στην τελική φάση του Μουντιάλ 2014 έκανε η Ρωσία, η οποία επικράτησε εύκολα με 3-1 του Ισραήλ εντός έδρας.Μετά από ένα... άσφαιρο πρώτο μέρος, οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τους φιλοξενούμενους στο ξεκίνημα του δεύτερου και άνοιξαν το σκορ με τον Μπερεζούτσκι (49').Η ομάδα του Καπέλο συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και τρία λεπτά μετά έφτασε και σε δεύτερο γκολ, με τον Κοκόριν να σκοράρει στο 52' και να διπλασιάζει το προβάδισμα της Ρωσίας.Στο 74', ο Γκλουσάκοφ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0, "κλειδώνοντας" το τρίποντο για την Ρωσία, με τον Ζάχαβι να διαμορφωθεί το τελικό αποτέλεσμα στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, μειώνοντας σε 1-3 για το Ισραήλ.