Τρίποντο χρυσάφι με Μπαρτολίνι

Με σκόρερ τον Μπαρτολίνι στο 89' ο Αστέρας Τρίπολης κέρδισε στην Τρίπολη 2-1 τον Ολυμπιακό Βόλου και έμεινε ζωντανός στην προσπάθεια που κάνει για να αποφύγει τον υποβιβασμό. Με τους πολύτιμους τρεις βαθμούς η ομάδα του Δερμιτζάκη έπιασε τον Ατρόμητο στους 28 βαθμούς και βλέπει με μεγαλύτερη αισιοδοξία τα τελευταία τέσσερα ματς. Το συγκρότημα του Κατσαβάκη από την άλλη πραγματοποίησε μία από τις χειρότερές του εμφανίσεις και φάνηκε πως είχε το μυαλό του στη ρεβάνς για τα ημιτελικά του Κυπέλλου.
Το σκορ είχε ανοίξει ο Μπαστία, ενώ ο Σολάκης είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο α' ημίχρονο. Να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για δύο περιπτώσεις πέναλτι. Το τελευταίο του χαρτί έπαιζε ο Αστέρας Τρίπολης και από τα πρώτα λεπτά μπήκε στον αγώνα με επιθετικές διαθέσεις. Ο Μάρτινς στο 5' δεν τα κατάφερε, αλλά ο Μπαστία στο 16' βρήκε δίχτυα και άνοιξε το σκορ. Το τέρμα προήλθε από ατομική προσπάθεια του Ουντότζι, που την κατάλληλη στιγμή πέρασε την μπάλα στον αργεντίνο, που από κοντά νίκη