Τριάρα για τη Μάιντς επί της Στουτγκάρδης

Σπουδαία νίκη με 3-1 πήρε η Μάιντς επί της Στουτγκάρδης στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 12ης αγωνιστικής της Bundesliga.

Ολα τα γκολ της αναμέτρησης μπήκαν στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς στο πρώτο 45λεπτο οι δυο ομάδες κινήθηκαν σε... ρηχά νερά.

Με την έναρξη της επανάληψης, και συγκεκριμένα στο 50ο λεπτό η Στουτγκάρδη, πήρε το προβάδισμα με τον Κακάου, όμως η απάντηση για τη Μάιντς ήρθε άμεσα.

Ο

Ουτζά τρία λεπτά αργότερα ισοφάρισε και στο 60' ήταν η σειρά του πρώην άσου του Παναθηναϊκού, Αντρέας Ιβαντσιτς με πέναλτι να δώσει το προβάδισμα στους γηπεδούχους (2-1).

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ουτζά στο 64' γράφοντας το 3-1 για τους γηπεδούχους που έφτασαν τις τρεις νίκες στο πρωτάθλημα.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με δέκα ποδοσφαιριστές. Στο 83' ο Πολάνσκι είδε την κόκκινη κάρτα για τη Μάιντς, ενώ στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης αποβλήθηκε και ο Ροντρίγκεζ για τη Στουτγκάρδη.