Το φύλλο αγώνα της αναμέτρησης με τον Πανελλήνιο είναι ιδιαίτερα επιβαρυντικό για τον Ηρακλή

Ο Ηρακλής συνδύασε με νίκη την επιστροφή του στην Α1, καθώς επικράτησε με 82-81 του Ηρακλή, ωστόσο, κινδυνεύει με τιμωρία της έδρας του, λόγω της συμπεριφοράς των οπαδών του.

Το ματς στο Ιβανόφειο διακόπηκε για περίπου μία ώρα, λόγω ρίψης αντικειμένων από τους οπαδούς του Γηραιού.

Η σπίθα άναψε όταν ο Μπάιαρς απάντησε λεκτικά στις προκλήσεις της κερκίδας και ενώ το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά, στην επόμενη φάση ένα επιθετικό φάουλ του ίδιου παίκτη στον Λαμπρόπουλο εξαγρίωσε τους οπαδούς, που άρχισαν να ρίχνουν αντικείμενα στον πάγκο των φιλοξενούμενων.

Στη συνέχεια το παιχνίδι διεκόπη για περίπου 70 λεπτά και συνεχίστηκε όταν άδειασαν οι κερκίδες, όπως ζήτησαν οι διαιτητές της αναμέτρησης.

Στο φύλλο αγώνα οι διαιτητές καταγράφουν με λεπτομέρειες τα όσα συνέβησαν και ο Ηρακλής δύσκολα θα γλιτώσει την τιμωρία.