Την τρίτη του νίκη απέναντι στη Λαμία πήρε ο Ολυμπιακός (3-0), περνώντας στα τελικά του πρωταθλήματος

Με μοναδική δυσκολία στο τρίτο σετ ο Ολυμπιακός έκαμψε την αντίσταση της Λαμίας και επικρατώντας 3-0 στον τρίτο μεταξύ τους αγώνα, πήρε την πρόκριση για τα τελικά του πρωταθλήματος. Ο αγώνας στου Ρέντη μετατράπηκε σε παράσταση για έναν στο ξεκίνημα, αφού η Λαμία δείχνοντας πως μακριά από το Χαλκιοπούλειο δεν είναι το ίδιο δυνατή, έδωσε την ευκαιρία στους ερυθρόλευκους

να πάρουν το τρίτο ροζ φύλλο αγώνα και να σφραγίσουν την πρόκριση.

Πλέον η ομάδα του Γιάννη Καλμαζίδη, η οποία είχε τον κεντρικό της Δημήτρη Τζούριτς σε μεγάλα κέφια, θα περιμένει τουλάχιστον μέχρι την Πέμπτη (29/4) για να μάθει τον αντίπαλό της στα τελικά. Μετά τη δεύτερη νίκη του Παναθηναϊκού επί του Αρη, οι πράσινοι πήραν προβάδισμα για να βρεθούν για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στον τελικό με τον αιώνιο αντίπαλο, ο Αρης όμως έχει δείξει ότι στην έδρα του είναι... πολύ σκληρός για να πεθάνει.

Χαλαρά το 1-0Χωρίς αντίπαλο έπαιζαν οι ερυθρόλευκοι στο πρώτο σετ, αφού εκμεταλλευόμενοι το γεγονός ότι τί