Την ήττα με 3-1 από την Κηφισιά γνώρισε ο Επίκουρος Πολίχνης για την 19η αγωνιστική της Volleyleague

Ηττα που αυξάνει αρκετά τις πιθανότητες υποβιβασμού στην Α2 γνώρισε ο Επίκουρος Πολίχνης από την Κηφισιά, στον τελευταίο αγώνα της 19ης αγωνιστικής της Volleyleague. Αν και μαθηματικά εξακολουθεί να έχει ελπίδες (η διαφορά με την Καλαμαριά είναι στους 5 βαθμούς ενώ απομένουν τρεις αγωνιστικές) η αλήθεια πως η εντός έδρας ήττα μοιάζει να είναι καταδικαστική για την ομάδα της Πολίχνης. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 18-15 στο α' σετ,
αλλά ο ΑΟΚ προσπέρασε με 18-20 και από τη στιγμή που οι φιλοξενούμενοι πήραν το πρώτο σετ, τα δεδομένα του αγώνα άλλαξαν.Τα σετ: 23-25, 23-25, 25-23, 26-28Οι συνθέσεις των ομάδων:
ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ ISS (Περσιανλής): Ολι 2, Κρουζάγεφ 15 (12/34 επ., 2 άσοi, 1 μπλοκ), Γκιρτζίκης 5 (2/4 επ., 2 μπλοκ), Κυριακίδης 14 (11/35 επ., 2 μπλοκ 77% υπ. - 54% άριστες), Βοϊνέα 19 (13/27 επ., 4 μπλοκ, 79% υπ. - 58% άριστες), Ντίαζ 5 (2/7 επ., 2 μπλοκ), Βλασακίδης -λ 67% υπ. - 43% άριστες / Ντίνας 5 (3/5 επ., 2 μπλοκ), Βλαχόπουλος 2, Αγγελής.
ΑΟ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (Δρίκος): Νικολάκη