Την ήττα με 1-4 από τη Νιγηρία γνώρισε η Αργεντινή σε φιλικό

23:31 1/6/2011 - Πηγή: Sport.gr
Βαριά ήττα με 1-4 γνώρισε στη Νιγηρία από την εθνική ομάδα της χώρας η αντίστοιχη της Αργεντινής σε φιλικό προετοιμασίας για το Κόπα Αμέρικα που θα φιλοξενήσει τον Ιούλιο. Ο Σέρχιο Μπατίστα, που είχε στη διάθεσή του μόνο παίκτες που αγωνίζονται στο πρωτάθλημα Αργεντινής, έδωσε χρόνο συμμετοχής σε πολλούς νέους παίκτες για να τους δοκιμάσει, αν και το... πείραμα δεν είχε τα επιθυμητά αποτελέσματα.Πρωταγωνιστής για την ομάδα της Νιγηρίας ο Ούτσε, που πέτυχε δύο γκολ στο 10` και στο 39`, ενώ ο Ομπίνα με πέναλτι στο 27` και ο Εμενίκε στο 52` διαμόρφωσαν το 4-0. Το μόνο που κατάφερε η μπιανκοσελέστε ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής με τον Μποσέλι στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων.Σε άλλο φιλικό παιχνίδι, η Ουκρανία επικράτησε με 2-0 του Ουζμπεκιστάν, χάρη στα τέρματα των Τιμόστσουκ (54`) και Βορονίν (60`).