Θέλει δουλειά και... ενίσχυση ο Ηρακλής, που ηττήθηκε με 1-3 από τον Εθνικό Αχνας

21:56 5/8/2011 - Πηγή: Sport.gr
Την ήττα από τον Εθνικό ’χνας γνώρισε ο Ηρακλής στο Καυτανζόγλειο με 1-3, σε φιλικό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Παρασκευής (5/8). Οι κυανόλευκοι έδειξαν πως θέλουν πολλή δουλειά και φυσικά ενίσχυση με παίκτες πρώτης γραμμής, αφού έχουν ξεμείνει μόνο με τους Παπαστεριανό, Μάρα και Επαλέ. Μάλιστα, ο Καμερουνέζος που φόρεσε και το περιβραχιόνιο του αρχηγού πέτυχε και το μοναδικό γκολ του Γηραιού. Ο Ηρακλής
ήταν καλός στο πρώτο ημίχρονο, όπου και προηγήθηκε με το γκολ του Επαλέ στο 34', ενώ στο δεύτερο μέρος οι Κύπριοι εκμεταλλεύτηκαν κυρίως την αδράνεια στην άμυνα του Γηραιού και τις πολλές αλλαγές.Το σκορ άνοιξε μετά από ωραίο συνδυασμό των Ευσταθίου και Επαλέ, με τον Καμερουνέζο να βρίσκει δίχτυα, ενώ στο 63' ο Κάσιο ισοφάρισε με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ.Ο ίδιος παίκτης και πάλι με κεφαλιά πέτυχε το 1-2 στο 73' και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από τον Ιγνάτοφ στο 88' με μακρινό σουτ.Ηρακλής: Μέλκας, Ποζίδης, Ψυχογιός, Κώτσιας, Παπαστεριανός, Καρανδρέας, Νατσιόπουλος, Μάρα, Επαλέ, Ευσταθίου, Θώριαν. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Πετανίδης, Σαράφογλου, Στεργιάνας, Ηρακλής, Κρυστάλλης, Παπαστεργίου, Φοιτάς, Μιχαηλίδης, Καραγιάννης, Παπατζίκος, Παπαδημητρίου.Εθνικός ’χνας: Σαζόνοβς, Ντιαρμάτι,  Ιλία, Βούκσεβιτς, Σίμοφ, Κάσιο, Βάττης, Πινσέλι, Παβίσεβιτς, Στογιάνοβιτς, Πουριέ. Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Γκεοργκίεφ, Ερνάντες, Κις, Ιγνάτοφ, Κεμπάτζε, Πογιατζής, Μπάμπιτς, Φινακιώτης.Το φιλικό παρακολούθησε τόσο ο Μάκης Κατσαβάκης, που πιάνει δουλειά επισήμως από την Δευτέρα, όσο και ο Ανδρέας Παντελή. Την τεχνική καθοδήγηση της ομάδας είχε ο Χρήστος Φράγκος.