Τα ατίθασα νιάτα της ΑΕΚ, 3-1 τη Ρέξαμ

15:54 1/8/2012 - Πηγή: Sport.gr
Η ΑΕΚ αιφνιδιάστηκε από τη Ρέξαμ και βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 1ο λεπτό, με τον Ράστον να σκοράρει για τους ουαλούς.Στη συνέχεια, πάντως, η Ενωση αντέδρασε και ισορρόπησε το παιχνίδι απέναντι στην ομάδα που αγωνίζεται στην Κόνφερενς της Αγγλίας. Οι παίκτες του Βαγγέλη Βλάχου δημιούργησαν και κάποιες ευκαιρίες, ωστόσο, δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν.Οπως είχε συμβεί και στα δύο προηγούμενα φιλικά στην Αγγλία, η ΑΕΚ
εμφανίστηκε πολύ καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ.Η αρχή έγινε με τον Παπαδημητρίου, ο οποίος με κοντινή κεφαλιά στο 51`, έπειτα από σέντρα του Λαγού, έκανε το 1-1.Η Ενωση δεν σταμάτησε, όμως, σε αυτό το γκολ. Διατήρησε την πρωτοβουλία των κινήσεων και ο Παυλής σκόραρε στο 55`, αλλά ο διαιτητής ακύρωσε το γκολ -λανθασμένα- για οφσάιντ.Οι πιτσιρικάδες του Βαγγέλη Βλάχου, όμως, δεν τα παράτησαν και η επιμονή τους ανταμείφθηκε στο 83ο λεπτό με τον Βροντή να κάνει με έξοχο πλασέ το 2-1.Ο φιλικός... θρίαμβος της Ενωσης ολοκληρώθηκε σ,το 87` με γκολ του Καλοκέρη, έπειτα από όμορφη συνεργασία με τους συμπαίκτες του.Πάντως, παρά την καλή εμφάνιση και τη νίκη, είναι φανερό πως η ΑΕΚ χρειάζεται ενίσχυση με ποιο έμπειρους παίκτες. Ο Βαγγέλης Βλάχος κάνει καλή δουλειά με τα νέα ταλέντα της Ενωσης, αλλά σίγουρα θα χρειαστούν 1-2 πιο έτοιμοι παίκτες για να γίνει η ομάδα περισσότερο ανταγωνιστική.