Συνεχίζουν να απογοητεύουν Ρόμα και Τότι, 0-0 με την Πάρμα εκτός έδρας

Με τίποτα δεν μπορεί να βγει από την κρίση η Ρόμα. Οι τζιαλορόσι άφησαν άλλους 2 βαθμούς, αυτή τη φορά εκτός έδρας απέναντι στην Πάρμα, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 0-0 και τον Φραντσέσκο Τότι να απογοητεύει για άλλη μία φορά με την απόδοσή του και να γίνεται αλλαγή στο ημίχρονο.

Το πρώτο ημίχρονο δεν έκρυβε ιδιαίτερες συγκινήσεις, με τον Τότι να κυνηγά χωρίς αποτέλεσμα το γκολ, με τον Κλαούντιο Ρανιέρι να τον κάνει αλλαγή στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη, η ουραγός της βαθμολογίας

ανέβασε ρυθμούς, αλλά ήταν οι τζιαλορόσι αυτοί που θα μπορούσαν να έχουν φύγει με το τρίποντο. Μεξές και Μπαπτίστα είχαν ευκαιρίες να σκοράρουν, με τις προσπάθειές τους, όμως, να μην βρίσκουν δίχτυα.

Πλέον, η Ρόμα, αν και πήρε τον πρώτο της μόλις φετινό βαθμό μακριά από το Ολίμπικο, βρίσκεται ήδη 7 βαθμούς μακριά από την κορυφή, έχοντας κι έναν αγώνα περισσότερο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής:Σάββατο (23/10)Φιορεντίνα -