Στους 8 του Κυπέλλου Κροατίας η Ντ. Ζάγκρεμπ, αποκλείστηκε η Χάιντουκ

Στους 8 του Κυπέλλου Κροατίας προκρίθηκε η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στο Europa League, Ντιναμό Ζάγκρεμπ, που επικράτησε με 2-0 της Κάρλοβατς. Στον αντίποδα, η αντίπαλος της ΑΕΚ, Χάιντουκ, ηττήθηκε με 0-1 από την Ιστρα 1961 και αποκλείσθηκε από τον θεσμό. Η Ντιναμό πήρε γρήγορα κεφάλι στο σκορ και κλείδωσε από νωρίς την πρόκριση.
Το πρώτο γκολ πέτυχε ο Μπέκιρατς στο 5ο μόλις λεπτό και στο 33` ο Κουφρέ διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενουμένων. Η Κάρλοβατς δεν μπόρεσε να αντιδράσει στην επανάληψη και η αντίπαλος του ΠΑΟΚ πήρε το εισιτήριο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου. Η σύνθεση της Ντ. Ζάγκρεμπ: Κελάβα, Καλέγιο, Ετό, Τόμετσακ, Τονέλ, Τσάγκο, Σιλβέστρ (84` Κράμαριτς), Μπέκιρατς (75` Ρουκάβινα), Μπίσκαν, Κουφρέ, Μοράλες (69` Μπαντέλι) Την ίδια ώρα, η Χάιντουκ ηττήθηκε με 0-1 από την Ιστρα και αποχαιρέτησε το όνειρο του Κυπέλλου. Η συμπλήρωση του 90λεπτου βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες 0-0 και χρειάστηκε να λύσουν τις διαφορές τους στην παράταση. Στο 105` ο Χάντζιτς νίκησε τον Ραντόσεβιτς, έγρ