Στους 8 του Coppa Italia η Γιουβέντους, 2-0 την Κατάνια

Παρηγοριά στο Coppa Italia βρήκε η Γιουβέντους για τα σκαμπανεβάσματά της στο πρωτάθλημα, καθώς επικράτησε με 2-0 της Κατάνια στο Τορίνο και προκρίθηκε στα προημιτελικά του θεσμού. Ανησυχία για τον Λούκα Τόνι που αποχώρησε τραυματίας, επέστρεψε ο Τζιανλουίτζι Μπουφόν. Επειτα από 243 ημέρες, ο Μπουφόν επέστρεψε κάτω από τα δοκάρια της Μεγάλης Κυρίας μετά τον τραυματισμό του, αλλά τα πράγματα δεν ξεκίνησαν θετικά για την ομάδα του. Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, ο Τόνι έπεσε άτσαλα και χρειάστηκε να γίνει αναγκαστική αλλαγή, αποχωρώντας κουτσαίνοντας.Οι μπιανκονέρι
ήταν καλύτεροι και στο 34ο λεπτό, ο Ντελ Πιέρο ξεπέρασε τους αντίπαλους αμυντικούς και με εξαιρετική ατομική προσπάθεια έστρωσε για τον Κράσιτς που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0.Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε ιδιαίτερα στην επανάληψη και με γκολ του Πέπε στο 54ο λεπτό, η Γιουβέντους σφράγισε την πρόκριση για τα προημιτελικά της διοργάνωσης.Στους 8 θα αντιμετωπίσει τον νικητή του ζευγαριού Ρόμα - Λάτσιο.Αναλυτικά τα αποτε