Στο πρώτο του φιλικό επί γερμανικού εδάφους, ο Ατρόμητος αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με την Αουσμπουργκ

Στο πρώτο του φιλικό επί γερμανικού εδάφους, ο Ατρόμητος αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με την Αουσμπουργκ στο γήπεδο της πόλης της Βαυαρίας, Μιντελχέιμ. Περόνε και Μελισσάς τα γκολ για τους περιστεριώτες, "συμπεριφερθήκαμε εξαιρετικά", δήλωσε ο Γιώργος Δώνης.

Ο Ατρόμητος ξεκίνησε δυνατά και μόλις στο 4' ο Φαβάλι αστόχησε από ευνοϊκή θέση, αλλά οι γερμανοί ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ στο 13' με τον Τουρκ. Οι περιστεριώτες απάντησαν πριν το τέλος του ημιχρόνου και μετά από λάθος της άμυνας,

ο Περόνε στο 37' ισοφάρισε.

Οι παίκτες του Δώνη βρέθηκαν σε καλή μέρα και έδειξαν καλό πρόσωπο και στην επανάληψη. Στο 72' μάλιστα ανέτρεψαν το αποτέλεσμα και προηγήθηκαν με τον με καρφωτή κεφαλιά του Μελισσά. Ο Ατρόμητος είχε άλλες δύο ευκαιρίες με τον Καμαρά, αλλά τελευταία μίλησε η Αουσμπουργκ που στις καθυστερήσεις ισοφάρισε με τον Γουέρνερ.

Ατρόμητος: Σάντκβιστ, Νάστος (62’ Σκόνδρας), Ατέμπα (62’ Μελισσάς), Μπαζίνσκι ( 62’ Αποστολόπουλος), Σαμπού (62’ Ολιβέιρα), Νεμπ