Στο κυνήγι της Μακάμπι η Μάλαγα, 74-63 την Αλμπα

Η Ονυικάχα Μάλαγα επικράτησε της Αλμπα Βερολίνου στην Γερμανία με 74-63, στο πλαίσιο της ένατης αγωνιστικής της Euroleague και κράτησε ζωντανές τις ελπίδες της για την κατάκτηση της πρώτης θέσης του δεύτερου ομίλου.Οι γερμανοί, με τη βοήθεια του κόσμου τους, κατάφεραν να ελέγξουν τον ρυθμό της αναμέτρησης και να βρεθούν στο πρώτο δεκάλεπτο μπροστά στο σκορ με 18-14.Ωστόσο στη συνέχεια, οι ισπανοί ανέβασαν την απόδοση τους και κατάφεραν να ισορροπήσουν το παιχνίδι. Το τέλος του πρώτου ημιχρόνου βρήκε την Μάλαγα
με προβάδισμα ενός πόντου (36-35).Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι όχι μόνο διατήρησαν το προβάδισμα τους, αλλά κατάφεραν να αυξήσουν και την διαφορά τους από τους γηπεδούχους, με αποτέλεσμα το τρίτο δεκάλεπτο να κλείσει στο +8 για τους παίκτες του Ρέπεσα (59-51).Το σκηνικό του αγώνα δεν άλλαξε στο τέταρτο δεκάλεπτο, με την Μάλαγα να φτάνει στην έβδομη νίκη της στην Euroleague, επικρατώντας με το τελικό 74-63 της Αλμπα Βερολίνου.Τα δεκάλεπτα: 18-14, 17-22, 16-23, 12-15.