Στο 1-1 με τους Νέους ο ΠΑΟ

Ισόπαλη με σκορ 1-1 έληξε η φιλική αναμέτρηση του Παναθηναϊκού απέναντι στην ομάδα Νέων του συλλόγου, που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τετάρτης (10/8) στην Παιανία. Γκολ ο Πετρόπουλος για τους "μεγάλους". Οι ποδοσφαιριστές του Ζεσουάλδο Φερέιρα, έπαιξαν για 70 λεπτά κόντρα στην Golden
Team (την οποία κοουτσάρει ο Ρότσα), βρέθηκαν πίσω στο σκορ χάρη σε γκολ του Αποστολόπουλου, ωστόσο ισοφάρισαν στο δεύτερο ημίχρονο με τέρμα που σημείωσε ο Πετρόπουλος.Στα αξειωσημείωτα της αναμέτρησης περιλαμβάνεται η παρθενική συμμετοχή του Ζεκά με την φανέλα του Παναθηναϊκού αλλά και η χρησιμοποίηση των Βιτόλο, Κουίνσι και Τοτσέ, οι οποίοι έδειξαν ότι βρίσκονται σε καλή κατάσταση, ωστόσο έχουν δρόμο μπροστά τους μέχρι να βρεθούν στο επιθυμητό επίπεδο.Τέλος, να αναφέρουμε ότι ο Ζεσουάλδο Φερέιρα χρησιμοποίησε δύο ενδεκάδες, μία σε κάθε ημίχρονο.ΠΑΟ: Κοτσόλης (Καρνέζης), Βύντρα (Σεϊταρίδης), Ιωαννίδης, Σαριέγκι (Μπουμσόνγκ), Μπιάρσμιρ, Βιτόλο, Σιμάο (Δώνης), Φουρλάνος, Λέτο (Κλέιτον), Κουίνσι (Ζέκα), Τοτσέ (Πετρόπουλος).ΝΕΟΙ: Ταμπάκης (Αναγνωστόπουλος), Μαρινάκης (Κασαπάκης), Χουχούμης (Φαφούτης), Τριανταφυλλόπουλος (Καστράτι), Κόι (Ρισβάνης), Δώνης (Μπρούνο), Ανδρεόπουλος, Σαντιάγκο (Σταματάκης), Μουζακίτης (Αναστασόπουλος), Γιαννιτσάνης (Κουσίδης), Αποστολόπουλος (Μαραθιανός).