Στην κορυφή του 2ου ομίλου ο Εορδαϊκός, ισόπαλοι χωρίς τέρματα ΑΕ Ποντίων και Δόξα Κρανούλας

Στην κορυφή του 2ου ομίλου της Football League 2 πέρασε την Δευτέρα (1/11) ο Εορδαϊκός, ο οποίος επικράτησε 2-1 της Νίκης Βόλου στο Δημοτικό Στάδιο Πτολεμαΐδας. Στο άλλο ματς της ημέρας, η ΑΕ Ποντίων επιβλήθηκε στις καθυστερήσεις της Δόξας Κρανούλας με 1-0 στο ΟΑΚΑ Κατερίνης. Ο Εορδαϊκός νίκησε σχετικά άνετα την Νίκη Βόλου στην Πτολεμαϊδα με 2-1 και πέρασε στην
πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα του 2ου ομίλου της Football League 2, έχοντας ένα παιχνίδι περισσότερο από την δεύτερη Καλλονή. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 2-0, με γκολ των Κουρούπη (17`) και Ταφαρλή (62`), ενώ το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 1-2 στις καθυστερήσεις, με τον Μαϊστρέλλη. Στο άλλο παιχνίδι της Δευτέρας (1/11), η ΑΕ Ποντίων κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Δόξας Κρανούλας στις καθυστερήσεις, με τον Διαμάντη να πετυχαίνει το χρυσό γκολ για τους γηπεδούχους.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ των αγώνων της 8ης αγωνιστικής για τον 2ο όμιλο:Κυριακή (31/10)Καλλονή - Φωκικός 2-2 (20`