Στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος hol ο Πανθρακικός, που επικράτησε με 3-1 του Απόλλωνα Σμύρνης στην παράταση

Ολοκληρώθηκε η Β` φάση του Κυπέλλου Ελλάδος hol, με τις τέσσερις αναμετρήσεις της Πέμπτης (16/9). Ξεχώρισε η πρόκριση του Πανθρακικού που νίκησε 3-1 τον Απόλλωνα Σμύρνης στην Ριζούπολη και στην επόμενη φάση του θεσμού θα υποδεχτεί την ΑΕΚ στην Κομοτηνή, σε νοκ άουτ αναμέτρηση. Πρόκριση και

για ΠΑΣ Γιάννινα, ΠΑΟ Ρουφ και Τύρναβο.

Η ομάδα της Θράκης δοκιμάστηκε απέναντι στον Απόλλωνα στο γήπεδο της Ριζούπολης και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 53`, μετά την κεφαλιά του Κύργια που κατέληξε στα δίχτυα του Ανδριόλα. Οι φιλοξενούμενοι έστειλαν το παιχνίδι στην παράταση με τέρμα του Καζάκη επτά λεπτά πριν την λήξη και εκεί ο ίδιος παίκτης σφράγισε την πρόκριση της ομάδας του με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι, στο 95ο λεπτό. Δύο μόλις λεπτά μετά το γκολ του Σουλτανίδη που είχε δώσει προβάδισμα στον Πανθρακικό.

Την ίδια ώρα, ο ΠΑΣ Γιάννινα περνούσε από το γήπεδο της Αναγέννησης επικρατώντας με 2-0 του Οδυσσέα και κερδίζοντας και αυτός ένα εισιτήριο για τους 32 τ