Στην 3η θέση η Ιντερ, 2-1 την Φιορεντίνα, η Τζένοα πήρε το ντέρμπι της Γένοβας, 1-0 την Σαμπντόρια

Στην θέση του βαθμολογικού πίνακα σκαρφάλωσε η Ιντερ, που επικράτησε με 2-1 της Φιορεντίνα σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 17η αγωνιστική της Serie A. Στο άλλο παιχνίδι, επίσης εξ αναβολής, η Τζένοα αναδείχθηκε νικήτρια στο ντέρμπι της Γένοβας, νικώντας με 1-0 την Σαμπντόρια. Σκαρφάλωσε η Ιντερ
Στην θέση σκαρφάλωσε η Ιντερ,
μετά την νίκη της με 2-1 επί της Φιορεντίνα στο Αρτέμιο Φράνκι.Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους μιλανέζους που άνοιξαν το σκορ στο 6ο μόλις λεπτό. Στο σημείο εκείνο ο Ετό εκμεταλλεύθηκε την πάσα του Πατσίνι και επιχείρησε ένα δυνατό σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Καμπορέζε και κατέληξε στα δίχτυα, κάνοντας το 1-0 για τους φιλοξενούμενους.Οι βιόλα έκαναν αναγκαστική αλλαγή στο 27ο λεπτό με τον Λιάγιτς να αντικαθιστά τον τραυματία Σαντάνα. Η αλλαγή αυτή δεν επηρέασε την Φιορεντίνα, που έξι λεπτά αργότερα έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τον Πασκάλ.Μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου και οι δύο ομάδες ανέβασαν την απόδοσή τους δημιουργώντας αρκετές ευκαιρί