Στα προημιτελικά του Challenge Cup βόλεϊ πέρασε η ΕΑΠ, επικρατώντας για δεύτερη φορά της Σαν Ουλού

Πανηγυρική πρόκριση στα προημιτελικά του Challenge Cup εξασφάλισε η ΕΑΠ, επικρατώντας για δεύτερη φορά της Σαν Ουλού, αυτή τη φορά με 3-0, στην Πάτρα. Μετά το 3-1 της Φινλανδίας, το συγκρότημα του Γιώργου Χριστόπουλου χρειάζονταν και δεύτερη νίκη, προκειμένου να πάρει το εισιτήριο για τους 8 του θεσμού, κάτι που κατάφερε, με χαρακτηριστική ευκολία. Στα δύο πρώτα σετ οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο ρυθμό της αναμέτρησης, εξασφαλίζοντας από νωρίς προβάδισμα στο σκορ. Οι φινλανδοί έδειξαν σημάδια ανάκαμψης μόνο στο τρίτο σετ, ούτε τότε όμως μπόρεσαν να απειλήσουν σε μεγάλο βαθμό, αφού οι παίκτες της ΕΑΠ... καθάρισαν το παιχνίδι στα τρία σετ, κατακτώντας το εισιτήριο για τους 8 καλύτερους του θεσμού.Τα σετ: 19-25, 22-25, 24-26