Σόου Βέλα και... Σοσιεδάδ - Θέλτα 4-3!

Στη Σοσιεδάδ έλεγαν στη διάρκεια της εβδομάδας ότι σύντομα θα δούμε τον... παλιό - καλό Βέλα. Δεν πέρασαν παρά μόνο λίγες ημέρες, για να... πάρει για να πάρει για τα καλά μπρος ο Μεξικανός και πετύχει και τα τέσσερα γκολ της ομάδας του στο 4-3 επί της Θέλτα!Μάλιστα, η νίκη της Σοσιεδάδ ήρθε με ανατροπή από το 1-3, με τον Βέλα να πετυχαίνει τρία γκολ από το 61' έως και το 81'!Ο Μεξικανός άνοιξε το σκορ στην αναμέτρηση μόλις στο 6ο λεπτό, με τους φιλοξενούμενους όμως να απαντούν με δύο γκολ σε διάστημα πέντε λεπτών, στο 23' με τον Ραφίνια και το 28' με τον Λόπεζ για το υπέρ τους 2-1 του ημιχρόνου.Στο 57' ο Ραφίνια έκανε το 3-1, δείχνοντας ότι "καθαρίζει" για τη Θέλτα, ωστόσο υπολόγισε χωρίς τον εντυπωσιακό Βέλα, που με γκολ στο 61', το 78' και το 81' έκανε το 4-3!