Σημαντική νίκη για Κάρντιφ, 1-0 την Σουόνσι

Πολύ σημαντική νίκη που της δίνει βαθμολογική ανάσα πέτυχε η Κάρντιφ, που επικράτησε με 1-0 της Σουόνσι στο Cardiff City Stadium, στον αγώνα που έριξε την αυλαία της 10ης αγωνιστικής της Premier League.Η Κάρντιφ ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι της Ουαλίας, επικρατώντας με 1-0 της Σουόνσι εντός έδρας και πήρε βαθμολογική ανάσα ενόψει της συνέχειας στην Premier League.Το...
χρυσό γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε στο 62' ο Κόκερ, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων, Φορμ.Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι σκόρερ της 10ης αγωνιστικής:Σάββατο (2/11)Νιούκαστλ - Τσέλσι 2-0 (68' Γκουφράν, 89' Ρεμί)Γουέστ Χαμ - Αστον Βίλα 0-0Γουέστ Μπρομ - Κρίσταλ Πάλας 2-0 (45' Μπεραϊνο, 83' ΜακΟλεϊ)Στόουκ Σίτι - Σαουθάμπτον 1-1 (1' Μπέγκοβιτς - 42' Ροντρίγκες)Μάντσεστερ Σ. - Νόριτς Σίτι 7-0 (16' αυτ. Τζόνσον, 20' Σίλβα, 25' Νάστασιτς, 36' Νεγκρέδο, 60' Τουρέ, 71' Αγκουέρο, 86' Ντζέκο)Χαλ Σίτι - Σάντερλαντ 1-0 (25' αυτ. Κουέγιαρ)Φούλαμ - Μάντσεστερ Γ. 1-3 (65' Κατσάνικλιτς - 9' Βαλέντσια, 20' Φαν Πέρσι, 22' Ρούνεϊ)Αρσεναλ - Λίβερπουλ 2-0 (19' Καθόρλα, 59' Ράμσεϊ)Κυριακή (3/11)Εβερτον - Τότεναμ 0-0Κάρντιφ Σίτι - Σουόνσι Σίτι 1-0 (62' Κόκερ)