Σε καλό δρόμο η ΑΕΚ παρά την ήττα από την Μπλάκμερν

Για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι, μετά το χθεσινό ματς με την Πρέστον, οι νεαροί ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ μπήκαν... μαγκωμένοι στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο απελευθερώθηκαν κι έδειξαν και πάλι καλά στοιχεία, πετυχαίνοντας μάλιστα και το πρώτο γκολ της Ενωσης στους φιλικούς της αγώνες.Στο πρώτο ημίχρονο, ο Βλάχος παρέταξε τους Αραμπατζή, Τσαμουρλίδη, Αρκούδα, Γιάγκο, Μπουγαΐδη, Ρίκκα, Γκερέιρο, Λαγό, Καλογέρη, Παπαδημητρίου και Τσίτα. Σε σύγκριση με χθες, ο
Γιάγκο αγωνίστηκε στα χαφ δίπλα στον Ρίκκα, ο Τσαμουρλίδης δίπλα στον Μπουγαϊδη και αριστερά ο Παπαδημητρίου.Αυτές οι αλλαγές μπέρδεψαν μάλλον τους παίκτες της Ενωσης, που στα πρώτα λεπτά δεν μπορούσαν να κρατήσουν την μπάλα και η Μπλάκμπερν το εκμεταλλεύτηκε αυτό αρκετά γρήγορα, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 7' με τον Νούνο Γκόμεζ με κοντινή κεφαλιά.Το 2-0 πέτυχε ο Μπεστ με πανέμορφη ατομική ενέργεια στο 29', περνώντας τον Τσαμουρλίδη και πλασάροντας τον Αραμπατζή. Ο Βλάχος έκανε άμεσα αλλαγές σε εκείνο το σημείο, περνώντας εντός αγωνιστικού χώρου τους Γροντή και Σταματή, στις θέσεις των Παπαδημητρίου και Τσίτα. Ουσιαστικά, επανέφερε το σχήμα και τους παίκτες σε ό,τι είχαμε δει χθες κόντρα στη Πρέστον.Σε λίγο περισσότερα...