Σε φιλική αναμέτρηση ο Πανσερραϊκός νίκησε 1-0 την Καβάλα

Την άτυπη ρεβάνς για την ήττα με 0-2 σε φιλικό που είχε διεξαχθεί στις αρχές του Αυγούστου πήρε ο Πανσερραϊκός από την Καβάλα. Η ομάδα του Ντράγκαν Κοκότοβιτς επικράτησε με 1-0 στο δημοτικό στάδιο των Σερρών με γκολ του Βρούτσινα.

Τα λιοντάρια ξεκίνησαν δυνατά και μόλις στο 8' δημιούργησαν την πρώτη ευκαιρία με τον Γεωργιάδη όμως να μην στοχεύει σωστά. Ο Βρούτσινα όμως στο 24' με απευθείας εκτέλεση

φάουλ βρήκαν στόχο κα άνοιξε το σκορ για τους σερραίους.

Οπως στο α' ημίχρονο, έτσι και στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο, δημιούργησαν ευκαιρίες, αλλά το τελικό αποτέλεσμα δεν άλλαξε. Βρούτσινα, Παπάζογλου και Λεοζίνιο άγγιξαν το γκολ, αλλά ο Κατεργιαννάκης είπε όχι.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Ραντμάν, Γαλανόπουλος (Κόντος), Παντελιάδης, Ανάκογλου (Αμπουμπακάρι), Αμο(Μαγουένε), Κάστρο(Βοσκόπουλος), Γεωργιάδης (Τάντιτς), Βέλιτς (Σαββίδης), Βρούτσινα (Ασλανίδης), Παπάζογλου, Λεοζίνιο (Τριανταφύλλου)

ΚΑΒΑΛΑ: Βαγέχο (Κατεργιαννάκης), Πετκάκης(Σκλιοπίδης),