Σε φιλική αναμέτρηση ο Αρης νίκησε 2-0 την Βέροια

20:27 4/5/2011 - Πηγή: Sport.gr
Σε ένα αγώνα στον οποίο ο Σάκης Τσιώλης είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει νέα πρόσωπα και σχήματα ενόψει του σχεδιασμού της ομάδας για τη νέα αγωνιστική περίοδο, ο Αρης πέτυχε φιλική νίκη επί της Βέροιας με 2-0. Πρωταγωνιστής ο Αραβίδης, που σημείωσε ένα γκολ και έδωσε την ασίστ στον Τσεσνάουσκις. Η αναμέτρηση
ξεκίνησε ιδανικά για τους Θεσσαλονικείς. Στο 4’ ο Χρήστος Αραβίδης, μετά από ωραία προσπάθεια, έβγαλε τη σέντρα και ο Τσεσνάουσκις με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0 νωρίς στο παιχνίδι.Το δεύτερο γκολ δεν άργησε, καθώ στο 17’ και μετά από πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ του Μενδρινού από τα αριστερά, ο Αραβίδης με γυριστή κεφάλια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κοτταρίδη διπλασιάζοντας τα τέρματα του ΑρηΗ ομάδα του Σάκη Τσιώλη συνέχισε να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων με την Βέροια να μην μπορεί να απειλήσει την εστία του Βελλίδη μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα  στο 49’, μετά από σέντρα του Μίσελ, ο Φατί πήρε την κεφαλιά, η μπάλα όμως πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας της Βέροιας. Αυτή ήταν και η μεγαλύτερη ευκαιρία του Αρη στην επανάλψη.Με εξαίρεση μία ευκαιρία του Λαναρή, την οποία σταμάτησε ο Λαζαρίδης στην γραμμή, ο Αρης δεν απειλήθηκε μέχρι και το τέλος του αγώνα από τη Βέροια με το Σάκη Τσιώλη να βγάζει χρήσιμα συμπεράσματα για τους ποδοσφαιριστές του.

ΑΡΗΣ (Τσιώλης): Βελλίδης Οριόλ, Κατίδης, Φατί, Μενδρινός, Παπαζαχαρίας, Αραβίδης, Οικονομόπουλος, Αγτζίδης, Τσεσνάουσκις, Σάκατα.Βέροια (Καλαϊτζίδης): Κοτταρίδης ( 46’ Καντιμοίρης), Κάλι (Αμαραντίδης), Τζημογιάννης , Τσιάτσιος, Κουστοσπύρος, Σκαθαρούδης, Παγώνης, Καμινιώτης, Κουτρουμάνος, Μπλαζέφςσκι, Σαμαράς.Στο δεύτερο ημίχρονο για τον Αρη αγωνίστηκαν οι: Διούδης, Βανγκέλι, Μίσελ, Λαζαρίδης, Κουλουχέρης, Ντανίλο, Πορτίγια, Φατί, Νέτο, Καστίγιο, Κασναφέρης.Στο δεύτερο ημίχρονο για τη Βέροια αγωνίστηκαν οι: Σαϊτιώτης, Καλτσάς, Λαναρής, Μπάρμπας, Καπίας, Καλογέρης, Βεργώνης, Αουρέλιο, Αμαραντίδης, Μιχαλόπουλος, Γεωργιάδης, Μπαρκάν, Ολαϊτάν.