Σε επαναληπτικό για την πρόκριση στον 5ο γύρο του FA Cup Εβερτον - Τσέλσι, μετά το 1-1 στο Γκούντισον Παρκ

Σε επαναληπτικό αγώνα στο Στάμφορντ Μπριτζ θα λύσουν τις διαφορές τους Εβερτον και Τσέλσι για το ποια από τις δύο θα πάρει το εισιτήριο για τον 5ο γύρο του FA Cup, καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο Γκούντισον Παρκ στον πρώτο μεταξύ τους αγώνα. Πλούσιο θέαμα προσέφεραν και οι δύο ομάδες στο πρώτο μέρος, αλλά καμία από τις δύο δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Χάουαρντ και Τσεχ είχαν αρκετά δύσκολο έργο, αλλά αμφότεροι
κατάφεραν να διατηρήσουν ανέπαφη την εστία τους.Ο γρήγορος ρυθμός του αγώνα συνεχίστηκε και μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου και η Εβερτον ήταν αυτή που βρήκε πρώτη τον τρόπο να ανοίξει το σκορ. Ηταν το 62ο λεπτό όταν ο Μπέινς εκτέλεσε κόρνερ και ο Σάχα με κεφαλιά έκανε το 1-0.Η απάντηση των μπλε ήταν άμεση, με τον Καλού να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 75ο λεπτό με ένα δυνατό σουτ. Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι δημιούργησε κάποιες καλές ευκαιρίες στο τελευταίο δεκάλεπτο για να πετύχει το δεύτερο γκολ, αλλά το 1-1 διατηρήθηκε μέχρι το σφύριγμα της λήξης και έτσι θα υπ