Σε ένα συναρπαστικό ματς η Κηφισιά επικράτησε του Απόλλωνα Καλαμαριάς με 3-2 σέτ

Η Κηφισιά συμμετείχε για 6η συνεχόμενη αγωνιστική σε ματς που χρειάστηκε και τα 5 σετ για να αναδειχτεί ο νικητής, πανηγυρίζοντας την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα επί του Απόλλωνα Καλαμαριάς με 3-2 σετ για την 16η αγωνιστική του Volleyleague. Οι φιλοξενούμενοι τσίμπησαν έναν βαθμό, αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν την νίκη, παρά το γεγονός πως ισοφάρισαν δύο φορές στα σετ,
καθώς στο τάι μπρέικ λύγισαν με 15-13. Το πρώτο σετ άνηκε στην γηπεδούχο ομάδα που κατάφερε να κάνει με σχετική ευκολία το 1-0, νικώντας το σετ με 25-19. Ο Απολλων Καλαμαριάς ωστόσο δεν ήταν διατεθειμένος να παρατήσει το ματς τόσο γρήγορα και κατάφερε χάρις στο 25-16 να φέρει το παιχνίδι στα ίσια.Το τρίτο ήταν ιδιαίτερη κομβικής σημασίας, καθώς ο νικητής αποκτούσε μεγάλο προβάδισμα για την νίκη. Η μάχη ήταν μεγάλη, με τους γηπεδούχους να είναι αυτοί που χαμογέλασαν τελευταίοι (25-23) και έκαναν το 2-1.Παρολαυτά ο Απόλλωνας δεν τα παράτησε ούτε τότε. Η ομάδας της Θεσσαλονίκης επανήλθε εκ νέου, κάνοντας το