Σάντος: Είμαστε μέσα στο στόχο μας

Ετοιμους να εκμεταλλευτούν το όποιο στραβοπάτημα της Βοσνίας στα επόμενα δύο παιχνίδι, θέλει τους παίκτες της Εθνικής ο Φερνάντο Σάντος, ο οποίος τόνισε στη συνέντευξη Τύπου ότι η ομάδα παραμένει εντός τους στόχου της που είναι η πρόκριση στην Βραζιλία, ακόμη και μέσω της διαδικασίας των μπαράζ.Οι δηλώσεις του Πορτογάλου:"Το αποτέλεσμα είναι δίκαιο. Το τελικό σκορ δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του παιχνιδιού. Κάναμε ακριβώς ό,τι είχαμε πει. Κυνηγήσαμε τη μπάλα, πιέσαμε, είχαμε ευκαιρίες, αλλά δυστυχώς δεν καταφέραμε να τις μετατρέψουμε σε γκολ.
Θα μπορούσαμε στο πρώτο ημίχρονο να πετύχουμε τουλάχιστον ένα γκολ.Οταν πας με 0-0 στο ημίχρονο, έρχεται μετά το άγχος, γιατί όσο δεν σκοράρεις ο αντίπαλος παραμένει μέσα στο παιχνίδι.Παραμένουμε με λιγοστές ελπίδες για την 1η θέση, αλλά μπορούμε να ελπίζουμε σε μια κακή ημέρα της Βοσνίας. Αλλά και εμείς θα πρέπει να είμαστε έτοιμοι για να εκμεταλλευτούμε το όποιο στραβοπάτημα κερδίζοντας τα δύο παιχνίδια που απομένουν.Είμαστε μέσα στο στόχο μας, που είναι η πρόκριση στην τελική φάση του Μουντιάλ ακόμα και μέσω των μπαράζ. Γιατί ο αρχικός και μοναδικός στόχος μας από τη στιγμή που ξεκινήσαμε ήταν να βρεθούμε στη Βραζιλία".