Ρανιέρι: Περιμένω μία διαφορετική Ιντερ

Οι ιταλοί υποδέχονται στο Τζιουζέπε Μεάτσα την ομάδα του Ντεσάμπ και θέλουν να ανατρέψουν την ήττα με 0-1 στην Γαλλία, προκειμένου να προκριθούν στα προημιτελικά της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης."Θα προσπαθήσουμε να σκοράρουμε αλλά θα πρέπει να είμαστε προσεχτικοί ώστε να μην δεχτούμε γκολ. Η Μαρσέιγ είναι καλή ομάδα και επικίνδυνη στις αντεπιθέσεις. Γνωρίζουμε τις δυνατότητες της και τις αδυναμίες της.Εχουν κερδίσει περισσότερους βαθμούς έκτος έδρας παρά εντός.
Σε σύγκριση με τον πρώτο αγώνα η διάθεση και η ατμόσφαιρα στην ομάδα είναι διαφορετική. Η νίκη επί της Κιέβο μας έδωσε κουράγιο και μας αναγέννησε.Θέλουμε να συνεχίσουμε στο Champions League και είμαστε αποφασισμένοι γι' αυτό. Η ομάδα δεν πρόκειται να τα παρατήσει και όπως είπε ο Ντέγιαν Στάνκοβιτς έχουμε αποκτήσει αυτοπεποίθηση μετά από μία δύσκολη περίοδο.Οι παίκτες δίνουν τα πάντα και δείξαμε ότι στην Βερόνα που σημειώσαμε γκολ στα τελευταία λεπτά προσπαθούσαμε μέχρι το τέλος του αγώνα. Η Μαρσέιγ θα είναι διαφορετική σε περίπτωση που ξεκινήσει ο Ρεμί. Έχει διαφορετικό στυλ παιχνιδιού, αλλά θα κάνουμε τα πάντα να τον σταματήσουμε", είπε ο Ρανιέρι.